baypayo
baypayo
 info@baypayo.com.tr Kazım Özalp Mahallesi Reşit Galip Caddesi No:71/4 GOP. Çankaya/Ankara

Isı pay ölçer nedir

Merkezi ısı pay ölçer nedir, ne işe yarar?

Merkezi sistemde kullanılan ısı pay ölçer haakkında bilinmesi gereken her konuya bu yazımızda değindik, Merkezi pay ölçer hakkında merak edilen konuların kısa tanımı yapıldı. Merkezi pay ölçer hakkında kısa tanımı yapılan konuları daha detaylı incelemek için detayına giderek merkezi ısı pay ölçer hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 Sayfayı Whatsapp ile Paylaş
Merkezi ısı pay ölçer nedir

Merkezi ısı pay ölçer nedir, nasıl çalışır?

Merkezi sistemli binalarda radyatör üzerine takılarak tüketilen ısı enerjisini hesaplamaya yarayan ısı sayacına ısı pay ölçer denilmektedir. Isı pay ölçer çok kolonlu, borulu/ dikey ısıtma sistemlerinde, ısı enerjisi tüketimini ölçmek için kullanılmaktadır. Daha ziyade eski tip merkezi sistem ile ısınan mobil sistem olmayan binalarda merkezi pay ölçer kullanılır. Yeni tip merkezi sistem binalarda mobil sistemli ısıtma tesisatı olduğundan, ısı sayacı olarak kalorimetre kullanılır. Isı pay ölçer sayaçları radyatör üzerinden ölçüm yaparak, radyötörün ortama verdiği ısı enerjisini sürekli ölçerek enerji tüketimini hesaplamaktadır. merkezi ısı pay ölçer; bir dairenin bireysel ısı enerjisi tüketiminin hesaplanmasını sağlayan ısı ölçüm sayacıdır.

Pay ölçer nedir

Pay ölçer nedir

Merkezi sistemde kullanılan ısı pay ölçer sayaçlarına kısaca pay ölçer de denilmektedir. tükiyede bazı bölgelerde ısı pay ölçere merkezi pay ölçer denildiği , merkezi ısı paay ölçer denildiğide bilinmektedir. Gerçekte pay ölçer, radyatörün üzerine takılan ısı pay ölçer sayaçlarıdır. tüm bu kellimelerden kastedilen cihaz aaynı cihazdır. Türkiyede bazı bölgelerde ısı pay ölçer kalorimetre ve ısı sayaçların tamamına pay ölçer denildiğide görülmektedir. Ancak kalorimetre sayaçlarının ölçme yöntemi,üüretim teknolojisi, montaj şeklii pay ölçerden çork farklı olup birbiri ile karıştırmamak gerekir.

baypayo ısı pay ölçer

Pay Ölçer mi Aradınız ?

baypayo ısı pay ölçer merkezi ısı pay ölçer

Baypayo mbus ultrasonik kablolu kalorimetre

Baypayo kalorimetre fiyatı ve özellikleri için detaya gidiniz