baypayo

bay payo

 info@baypayo.com.tr Kazım Özalp Mahallesi Reşit Galip Caddesi No:71/4 GOP. Çankaya/Ankara
ısı pay ölcer

Isı Pay Ölçer

Isı Payölçer

Category

Isı Pay Ölçer

Baypayo ısı pay ölçer, Atlas ısı pay ölçer, Honeywell ısı pay ölçer
Siemens ısı pay ölçer, Qundis ısı pay ölçer, Caloric 5 ısı pay ölçer
Danfoss ısı pay ölçer,Tebaş ısı pay ölçer, ista ısı pay ölçer
Baymak ısı pay ölçer, Techem ısı pay ölçer, Daf ısı pay ölçer,
Brunata ısı pay ölçer, Hermes ısı pay ölçer
RF ve Arakat okuyuculu ısı pay ölçerler
Isı pay ölçer garanti süresi
ısı pay ölçerler 2 Yıl Garanti kapsamındadır
Isı pay ölçer pil ömrü
ısı pay ölçerler genel itibari ile 10 yıl ve daha üzerinde pil ömürlerine sahiptir
Isı pay ölçer bakım
ısı pay ölçerler pil ömürleri boyunca bakım gerektirmez
Isı pay ölçer servis
baypayo olarak türkiyenin her ilinde bayi ve servislerimiz mevcuttur.tüm bayilerimzden teklif veya servis hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.

Bayilerimzden fiyat iste
kalorimetre-montaj

Isı Pay Ölçer Montajı

Isı Pay Ölçer merkezi ısıt-ma sistemlerinde bireysel tüketimi ölçmek için kullanı-lan, radyatörün harcadığı ısı enerjisini hesap edip hafıza-sında kaydeden radyo fre-kans modüllü bir cihazdır. İstediğiniz kadar ısınmanızı, ısındığınız kadar ödemenizi sağlar. Merkezi sistemle ısınan konutlarda her radyatöre monte edilerek bireysel bazda tüketim değerlerini kaydeder ve gerçek tüketim değerlerine göre gider paylaşımı yapılmasına olanak verir. Radyatör yüzey sıcaklığı ile ortam sıcaklığını algılayan iki sensörü vardır. Sensörler arası sıcaklık farkı belirli bir dereceyi aştıktan sonra ölçüm başlar. Bu ölçüm değeri radyatörlerin ısıl kapasiteleri ile doğru orantılı olan düzeltme faktörleri (k faktörü) ile çarpılarak toplam tüketim hesaplanır.
Doğru Tercih
Isı Pay Ölçer hem çok kolonlu sistemlerde (radyatör besleme suyunun bağımsız bölüme birden fazla kolondan gönderildiği durumlarda) hem de tek kolonlu (kolektörlü) sistemlerde uygulanabilir. Her radyatörün ayrı ayrı tüketimleri tespit edilebilir. Isı Pay Ölçerler CE belgeli olmalıdır.
Doğru Montaj
Alanında uzman elemanlar sistemin sağlıklı bir şekilde kurulması için dairede keşif yaparak radyatör tiplerini ve adetlerini belirlerler. Farklı montaj yapılması gereken özel durumlar dışında genellikle ısı pay ölçerlerin montajı radyatörlerin uzunluk olarak %50’si, yükseklik olarak %75’i hesaplanarak yapılır. Radyatör tipine bağlı olarak vidalı veya kaynak saplamalı montaj metotları mevcuttur.
Doğru Kullanım
Cihazların sağlıklı ölçüm yapabilmesi ve sinyal gönderebilmesi için önünün en az 25-30 cm. açık olması gerekir. Montaj yerinden çıkartılmamalı; her türlü darbe, su, toz gibi dış etkenlerden korunmalı ve ek ısı kaynaklarından uzak tutulmalıdır. Radyatör değişimi, iptali gibi durumlarda sistem kaydının güncellenmesi için ilgili firmalara bilgi verilmelidir.